Symbole i wizytówki Grecji

Grecja jest krajem, który na każdym kroku mnie zachwyca, przez niesamowite widoki, nieziemski kolor morza, przepyszne jedzenie i starożytne dzieje. Postanowiłam pogrzebać trochę w mojej pamięci i skleić ikony Greckie zarówno z lądu, jak i z wysp :)

  1. Niewątpliwie na miejscu pierwszym znalazł się AKROPOL w ATENACH w stolicy Grecji. Zbudowany został z białego marmuru w V wieku p.n.e.

2. A tuż za nim ZATOKA WRAKU - Navagio na ZAKYNTHOS. Jako pierwsza z wizytówek wysp greckich.

Relacja z Zakynthos ->> TUTAJ

3. Kolejnym najpopularniejszym widokiem to BALOS na KRECIE.
Jest to obowiązkowy punkt do zwiedzenia będąc w ZACHODNIEJ części KRETY (zachodnią część liczę od Heraklion na zachód). Uważam również, że plaża ELAFONISI z różowym piaskiem zasługuje na jej miano.

4. Skoro już podzieliłam Kretę na zachodnią i wschodnią, to za wizytówkę KRETY WSCHODNIEJ (czyli od Heraklion na wschód) uważam PLAŻĘ VAI - jest ona znana przede wszystkim z lasu palmowego, który dochodzi do samej plaży.
W latach 70 to tu była kręcona reklama kokosowych batoników Bounty, oczywiście spadające z palm kokosy nie rosną tu, gdyż są tu wyłącznie palmy daktylowe.

5. SANTORINI - WIOSKA OIA. Wioska leży na krawędzi dawnego wulkanu. Zachody słońca są tu niezwykłe :)

6. Wizytówką wyspy Korfu jest Cape Drastis - możemy tu podziwiać ciekawe formacje skalne.
Ostatnio wizytówką wyspy stało się również Porto Timoni - to dwie zatokowe plaże w miejscowości Afionas, samochodem tu nie podjedziemy - dojście do nich ok. 1 km zboczem.

Relacja z Korfu->> TUTAJ

7. Na moment powróćmy na ląd - METEORY - to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Europie!
Grecka meteora znaczy "zawieszona w powietrzu". Miejsce to kiedyś służyło jako schronienie dla pustelników i mnichów, jako miejsce medytacji i modlitw, później zaczęto budować tu klasztory, a dziś jest obowiązkowym punktem dla osób odwiedzających tą część Grecji.

8. Plaża MYRTOS - to wizytówka pięknej wyspy Kefalonii.
Jednak myśląc o Kefalonii przychodzi mi na myśl jeszcze jedno niezwykłe miejsce, mianowicie Jaskinia Melissani nazywana czasem jeziorem Melissani. Woda w jaskini jest słodko - słona, gdyż woda morska dostaje się tu przez podziemny uskok w dnie morskim.

Relacja z Kafalonii ->> TUTAJ

9. Rodos - LINDOS - to drugie po Rodos największe miasto na wyspie. Na wzgórzu góruje Akropol, a na dole rozciąga się piękna zatoka św. Pawła.

10. Kolejna wyspa - Lefkada, a jej wizytówką jest PORTO KATSIKI. Również przylądek Ducato - południowy jej kraniec znajduje się często jako jej symbol.

Relacja z Lefkady ->> TUTAJ

11. Mykonos - na wyspie najbardziej rozpoznawalnym elementem są wiatraki - które są jej symbolem i wizytówką.

12. Niewielka wyspa SYMI - urzeka swoimi bajecznymi kolorami. Na wyspie znajdują się setki kolorowych domków położonych na jej zboczach.