Nazywam się Barbara Mitoraj-Kowalczyk, stworzyłam Inspiratora Podróży, by realizować Wasze marzenia i zainspirować Was turystyką alternatywną.

Podróże i fotografia są moją pasją od najmłodszych lat. W młodości ojciec zabierał mnie już jako małe dziecko jak najdalej od zgiełku dnia codziennego, abym nabrała dystansu do rzeczywistości i świata, abym pokochała bogactwo całego świata przyrody, nauczyła się wrażliwości i szacunku do innych i do tego co Nas otacza. W pewien sposób jest to mój styl życia, przygotowuję wyjazdy od ponad 12 lat i do każdej wyprawy przykładam całe serce.

Zwiedziłam setki miejsc, dziesiątki krajów, przeżyłam tysiące niezapomnianych chwil..

Przez rok mieszkałam w Kanadzie, wzięłam ślub w 2010 roku nad brzegiem oceanu indyjskiego na wyspie Zanzibar w Tanzanii, spałam w namiocie pośrodku Safari, podziwiałam zachody i wschody słońca tam gdzie poetów czynią bezrobotnymi.

W 2012 roku urodziłam syna i zaczęliśmy nowy etap podróżowania z dzieckiem, dzięki temu dopasuję również podróż pod kątem najmłodszych.

Z wykształcenia jestem specjalistę ds. turystyki, posiadam również certyfikat pilota wycieczek.

W 2010 roku ukończyłam także studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu zdrowia publicznego. Szeroko rozumiane pojęcie zdrowie publiczne ma na celu promowanie zdrowia, przedłużaniem życia i poprawą jej jakości. W związku z tym posiadam też pakiet z zakresu turystyki medycznej kreowany usługami prozdrowotnymi.

Pamiętaj, że podróż nie tylko jest zwykłym relaksem – jest ona intelektualną przygodą.